FOTBAL: TJ Hradec potvrdil pozici lídra :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

747 41, Hradec nad Moravicí

info(zavináč)hradecinfo.cz

FOTBAL: TJ Hradec potvrdil pozici lídra

Publikováno: 28.10.2017

Zápas vedoucího Hradce s bruntálským béčkem FC Slavoj Olympia sliboval pěknou podívanou. Jako první se do šance dostali hosté, a to po hrubce domácího stopera Radka Holuši, jenže následnou střelu z dálky zlikvidoval dorostenecký brankář Jan Waigner. Teprve v 15. minutě utkání se osmělili domácí hráči, kdy po rohovém kopu David Škvára hlavičkoval nad. Obdobně se ve 21. minutě dařilo i Norbertu Lichému a v 38. minutě Matyáši Lichému, kdy jeho střelu z úhlu bravurně vyrazil další dorostenecký brankář, tentokráte z Bruntálu. Z úvodního gólu se však mohli radovat hosté, kdy minela předstopera Radka Duška skončila nepovedeným odkopem na tyči domácí svatyně.

V 50 minutě se řítil domácí Matyáš Lichý z půli hřiště sám na bránu hostí, jenže včasným vyběhnutím jeho šanci zlikvidoval gólman. O pět minut později se v obdobné situaci opět ocitl Matyáš Lichý po uličce Tomáše Krejsy, jenže při této gólovce mu míč odskočil. V 65. minutě střelecký pokus hradeckého Tomáše Moce skončil vedle. V 71. minutě se nebezpečným rohovým kopem blýskli hosté, jenže centr ve skrumáži vyboxoval nadějný brankář Jan Waigner. Následně kopal hradecký zadák Radek Dušek z půli hřiště přímý kop, který k překvapení všech skončil v síti. Toto se stalo po obrovském nedorozumění hostujícího brankáře se svým obráncem, kterému spadl míč na hlavu. Vlastní gól tak změnil stav utkání a nakopl domácí k tlaku. Ten v 75. minutě využil Matyáš Lichý a navýšil skóre na 2:0. O dvě minuty později agilní Matyáš Lichý byl znovu v šanci, jenže nebyl úspěšný. Bruntálský brankář inkasoval potřetí v 78.minutě, po skvělé akci hradeckého kapitána Tomáše Krejsy. Poté vystřihli parádu  střídající domácí dorostenci Matyáš Černín a Jakub Kvasnička, jenže nádhernou branku sudí neuznal pro údajný ofsajd. Závěr utkání patřil Hradci nad Moravicí, avšak šance Jakuba Kvasničky či Matyáše Lichého nebyla přetavena v gól. Hradec tak po úvodním trápení dokráčel k výhře a i nadále vede tabulku 1.B. třídy.

Konečný stav: 3:0 pro domácí
Střelci: 73. M. Piňos (vl.) , 77. M. Lichý , 78. T. Krejsa