KRAJSKÝ PŘEBOR: Hradec - Frenštát 1:1 :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

KRAJSKÝ PŘEBOR: Hradec - Frenštát 1:1

Nováček krajského přeboru z Hradce nad Moravicí se ve středu protrápil alespoň k bodu za remízu 1:1 s Frenštátem. Domácí fotbalisty zachraňoval od porážky ve druhém poločase Marek Režnar.

Hradečtí prahli po úspěchu, Frenštát měl být navíc pro ně schůdným soupeřem, nakonec ale vše bylo jinak. Domácímu týmu chybělo hned několik hráčů základní sestavy, nejcitelnější byla asi neúčast zkušeného stopera Doseděla.

„Na absence se vymlouvat nechci. V silách hráčů, kteří dostali šanci, bylo uspět,“ řekl hradecký trenér Karel Štěpán.

Soupeř z Frenštátu přijel s respektem, ale rozhodně ne s poraženeckou náladou. V prvním poločase tak šel do vedení, kdy brankáře Součka po akci ze strany překonal Vyvial. Hradec ale mohl odpovědět hned třikrát. Z toho dvě šance exdruholigového útočníka Radomíra Müllera byly z kategorie stoprocentních, dvakrát šel totiž zcela sám na hostujícího brankáře.

„Útočník jeho kvalit, který hrál druhou ligu, musí takové šance proměňovat, zklamal mě tímto,“ nebral si servítky trenér domácího výběru.

Začátek druhého poločasu poznamenal ostrý souboj hostujícího Žídka u lajny s jedním z domácích hráčů. Za tvrdé zajetí viděl žlutou kartu, a jelikož to byla jeho druhá, musel předčasně pod sprchy. „Měl jsem trochu strach, co s námi soupeřovo vyloučení udělá,“ vyslovil Štěpán obavy.

Měl pravdu, vzápětí proletěl hradeckým pokutovým územím míč a při domácích stálo velké štěstí. Na druhé straně se před gólmanem objevil Jakub Černý, jeho střele chyběla patřičná razance.

„Nebyl to ale jen Kuba Černý, měli jsme i další šance, naše efektivita byla mizerná. Máme tady zkušené hráče, jakými jsou Müller, Schreier či Režnar, ti by to měli vzít v krizových momentech na sebe, dnes tomu tak nebylo,“ čertil se trenér Štěpán.

Marek Režnar ale chytrou střelou přes obránce přece jen srovnal. V závěru pak odmítl tříbodový zisk Jakub Černý, který od lajny místo přihrávky nepochopitelně zakončoval. „Je to škoda, dnes to bylo na tři body. Remíza je pro nás ztrátou,“ hledal po zápase Karel Štěpán těžko slova.

Fotogalerie: KRAJSKÝ PŘEBOR: Hradec - Frenštát 1:1