Minitenisté SK Hradec nad Moravicí uspěli v BABOLAT tour 2012 :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

Pod Hanuší 473
747 41, Hradec nad Moravicí

info(zavináč)hradecinfo.cz

Minitenisté SK Hradec nad Moravicí uspěli v BABOLAT tour 2012

V něděli 19.8. se konal poslední turnaj série babolat tour na kurtech VD START Ostrava, kterého se zúčastnili, také minitenisté hradeckého klubu. V turnaji, kde se sešlo 16 hráčů z celé české republiky, Polska a Slovenska se dařilo hradeckým nadějím více než dobře.

Ze základních skupin postoupili velmi jistě všichni tři hradečtí zástupci, Karel Onderka, Natálie Byrtusová a Karolína Heiderová a mohli se chystat na souboj ve čtvrtfinále mezi nejlepšími osmi. Zatímco Natálka Byrtusová podlehla ve čtvrtfinále pozdějšímu finalistovi  F.Kremserovi a obsadila nakonec skvělé sedmé místo, Onderka i Heiderová postoupili mezi poslední čtyři hráče na turnaji.

Přes obrovský boj nakonec oba naši zástupci své semifinálové boje s o rok staršími soupeři prohráli a nastoupili proti sobě v boji o třetí místo, které nakonec pro sebe vybojovala Karolína Heiderová. Tímto turnajem skončila série šesti turnajů babolat tour, která trvala celé jaro a léto. V konečném umístění po všech turnajích si vedli naší hráči opravdu skvěle. Karel Onderka se stal podle bodů vítězem této tour těsně před svou oddílovou spoluhráčkou Karolínou Heiderovou, která skončila o pár bodů na druhém místě.

Velký úspěch našich barev podtrhla parádním šestým místem v celkovém pořadí Natálie Byrtusová. Babolat tour se zúčastnilo cca kolem 70 hráčů, kteří byli skoro ve všech případech starší než naši zástupci, proto jim patří velká gratulace k tomuto výsledku.

Autor: (Jiří Heider mladší) 19.8.2012