SK PODOLÍ zorganizoval vánoční florbalový turnaj :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

Publikováno: 1.1.2014

Zahrát si pro radost a přitom třeba i shodit nějakého to kilo nabrané během vánočních svátků – to byly cíle asi osmi desítek účastníků florbalového turnaje, který v pátek 27. prosince dopoledne uspořádal Sportovní klub PODOLÍ Hradec nad Moravicí v hale hradecké základní školy.

Sešlo se 8 družstev z Hradce a okolí tvořených hráči, kteří florbal nehrají na profesionální úrovni. Týmy vytvořily dvě čtyřčlenné skupiny, v nichž se družstva utkala systémem „každé s každým“.

Pořádající SK PODOLÍ „vyslal do boje“ oddíl žáků a dorostenců, kteří se pravidelně jednou týdně scházejí k míčovým hrám. Střetnutí s věkově staršími a sehranějšími týmy pro ně bylo cennou zkušeností. Přestože v zápasech ve skupině „A“ nevstřelili ani jednu branku, vítězství po samostatných nájezdech v bezbrankovém mači s týmem z Kajlovce jim ve skupině zajistilo 3. místo. Kajlovští doplatili na herní systém, protože v základní hrací době všechny tři své zápasy dovedli k remíze, avšak v nájezdech pak pokaždé prohráli. Vítězem skupiny „A“ se stal tým označovaný „Okresní přebor“ – to proto, že byl složený z fotbalistů TJ Hradec nad Moravicí. Hned za nimi v tabulce skončili středoškoláci, z nichž někteří jsou též členy oddílu žáků a dorostenců SK PODOLÍ.

Skupinu „B“ podle očekávání opanovali již zkušení florbalisté z Branky a Hradce, kteří dlouhé roky spadali pod SK PODOLÍ a hráli okresní a krajské florbalové soutěže jako tým „FBC Hradec nad Moravicí“. Hned za nimi skončilo jediné ryze opavské družstvo. To mělo ve svém středu i jedinou dámskou účastnici turnaje, která se do soubojů s chlapy pouštěla srdnatě a bez ostychu. Třetí a čtvrtá příčka ve skupině patřila hradeckým týmům vedeným kapitány Quittkem a Kořeným.

Když bylo odehráno všech 12 utkání ve skupinách (každý mač trval 13 minut), přišly na řadu boje o konečné umístění. Sedmé místo si díky výhře 1:0 vysloužil tým z Kajlovce. V zápase o 5. místo dokázali kluci z SK PODOLÍ dvakrát vyrovnat skóre, avšak nakonec družstvu kapitána Kořeného podlehli v samostatných nájezdech. Bronzovou příčku získali opavští florbalisté, kteří těsně 2:1 zdolali „středoškoláky SK PODOLÍ“.

Finálový zápas se dlouho odvíjel podle očekávaných not, když se „Branka“ ujala vedení a posléze přidala i druhý gól. „Okresní přebor“ ale nesložil zbraně. Nejprve snížil, a poté necelé dvě minuty před koncem po nádherné rychlé akci dokonce vyrovnal. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se však přece jen projevila florbalová zkušenost týmu bývalého FBC Hradec nad Moravicí, který vstřelil rozhodující vítěznou branku, a stal se tak vítězem vánočního turnaje.

Turnaj kompletně organizačně připravil předseda SK PODOLÍ Zdeněk Novák, který na závěr vyzdvihl výkony všech brankářů a týmům na medailových příčkách předal věcné ceny.

Autoři: Martin Sosna, Daniel Hynar

Fotogalerie: SK PODOLÍ zorganizoval vánoční florbalový turnaj