Střelecký rok 2013 opět úspěšný :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

747 41, Hradec nad Moravicí

info(zavináč)hradecinfo.cz

Střelecký rok 2013 opět úspěšný

Publikováno: 29.5.2014

Začátkem letošního roku hodnotili střelci Sportovně střeleckého klubu Hradec nad Moravicí úspěchy svých mladých členů. Naši mladí opět dokázali, že se musí s nimi počítat ve všech závodech, jak na krajské úrovni, tak na republikových soutěžích.

Rok 2013 začal jako vždy úspěchy na mistrovství ČR ve vzduchových zbraních. František Harrer obhájil v dorostenecké kategorii titul mistra republiky a zároveň byl členem družstva severní Moravy, které také získalo mistrovský titul. V juniorské kategorii, ač věkem ještě dorostenec, skončil Filip Sendler ve finále na velmi pěkném 5. místě.

Naši střelci se účastnili také mnoha dalších vrcholných soutěží. Například v Českém poháru talentované mládeže opět zvítězil dorostenec František Harrer. Vystřílel si 1. místo také v Moravském poháru a na Velké ceně Poruby, z mnoha medailových umístění jej jistě velmi těšilo 3. místo na mistrovství republiky v libovolné pistoli. Filip Sendler skončil v Českém poháru juniorské reprezentace na 5. příčce, na stejné příčce byl také mistrovství republiky ve finále juniorů v libovolné pistoli. Na Velké ceně Plzně získal ve finálových kláních 1. a 3. místo, v soutěži „O vévodův klíč“ ovládl jak libovolnou, tak sportovní pistoli a vybojoval i mnoho dalších úspěchů.

Úspěchy v roce 2013 vynesly našim mladým střelcům nominaci do reprezentace, Františku Harrerovi do dorostenecké a Filipu Sendlerovi do juniorské.

Také se musíme zmínit o našich dalších střelcích, kteří závodí v kategorii mužů. Lumír Tellinger získal 3. místo na mistrovství republiky družstev, vyhrál v Moravském poháru, Kopřivnické diabolce a v soutěži „O vévodův klíč“ v libovolné pistoli. Radek Cihlář získal 1. místo ve sportovní pistoli v soutěži „O vévodův klíč“ a 1. místo ve Velké ceně Radegasta v libovolné pistoli. Antonín Lacký s úspěchem hostuje na Slovensku ve Športovém klubu polície Bratislava.

Letošní sezóna začala prvním kolem soutěže „O vévodův klíč“, která se uskutečnila 5. dubna za účasti některých špičkových reprezentantů. Přijeli v čele s bronzovým olympionikem a nejlepším střelcem světa roku 2006 Martinem Tenkem. Na 1. příčce v libovolné pistoli se umístil Jindřich Dubový z Dukly Plzeň, Filip Sendler obsadil 4. pozici. Ve sportovní pistoli zvítězil další z reprezentantů Plzně David Malůšek. Soutěže se zúčastnilo 29 střelců z celé republiky.

Jak je vidět, střelecká sezóna 2014 začala opět úspěšně. Přejeme do ní našim střelcům mnoho úspěchů!

Autor: Vladimír Bém, místopředseda SSK Hradec nad Moravicí