AKTUALIZOVÁNO: TJ Hradec nad Moravicí : TJ Papírny Žimrovice 1:3 (1:1) :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

info(zavináč)hradecinfo.cz

AKTUALIZOVÁNO: TJ Hradec nad Moravicí : TJ Papírny Žimrovice 1:3 (1:1)

Publikováno: 15.9.2013

Dnes se udála na Hradci dlouho očekávána sportovní událost. Od 15.00 se uskutečnilo na místním fotbalovém stadiónu za účasti více než 350 diváků místní derby TJ Hradec nad Moravicí : TJ Žimrovice.  Derby, které se nehrálo po několik let, nemělo papírového favorita a příznivci obou týmů se před zápasem přeli, kdo získá 3 body z tohoto pro místní důležitého a prestižního zápasu.

Fotbal se hrál zejména v prvním poločase hezky od podlahy, napjatá atmosféra před zápasem se přenesla i na hráče a sudí byl proto nucen rozdat jen v prvním poločase celkem 3 červené a 14 žlutých karet, aby rozvášněné hráče alespoň trochu udržel v mezích pravidel! Vedení Žimrovic, hradečtí ještě do přestávky z pokutového kopu srovnali.  Po přestávce se i přes divácky oboustranně bouřlivou atmosféru emoce hráčů poněkud zklidnily a ke slovu se dostal oboustranně urputný fotbal.  K vidění bylo nasazení, hlavičkové souboje, nevídaný nepřímý kop z 5 metrů  a i přesto, že hráči Žimrovic hráli v 9, dokázali dvěma „slepenými“ góly P. Martiňáka a V.Škrobánka po chybách hradecké obrany získat zápas v samotném závěru  ve svůj prospěch.  Závěrem nutno dodat, že zápas provázela po celou dobu výborná divácká atmosféra oživená zajímavým „toaletním choreem“ žimrovských fans.

Diváci odcházeli velmi spokojení s dovětkem, že „tolik diváků nechodilo ani na krajský přebor“ a velmi často zaznívaly názory typu :“za 20,- Kč tohle neuvidíš ani na Chelsea“… s čímž lze jen souhlasit…

Autor: Petr Havrlant, Za lepší Hradec, o.s.

Autor fotografií: Petr Havrlant, Za lepší Hradec, o.s., Břetislav Lazecký

Fotogalerie: TJ Hradec nad Moravicí : TJ Papírny Žimrovice 1:3 (1:1)