Sportovní dětský den na hřišti TJ Hradec

Máme zasebou úžasný víkend s krásným počasím, který byl v neděli na Hradci zakončen sportovním dětským dnem pořádaným městem ve spolupráci s dalšími organizacemi. Ten se uskutečnil v areálu Tělovýchovné jednoty Hradec nad Moravicí, tedy na hřišti a v areálu přilehlých kurtů s posezením „Pod duby“. Mimo jiné díky jejich košatým korunám se dětský den mohl uskutečnit z větší části v jejich stínu a tedy v přijatelném prostředí. V opačném případě by to asi bylo vzhledem k velice ostrému sluníčku velice náročné, jak pro děti, tak pro rodiče.

Jak je vidět také na fotografiích, návštěvníků bylo hodně, rodiče si mohli dát nějaké to pivo (žízeň byla, zejména když si vystáli frontu :-), výbornou kávu, případně něco ostřejšího, pro děti zde byla cukrová vata, spoustu dalších dobrot a pro všechny něco k zakousnutí. Jako bonus pak byl nanuk pro každé dítě.

Co se týče samotných atrakcí, na děti čekaly ukázky Judo, BESIP, fotbal (nejen ten klasický, ale také vodní), deskové hry, spousta „skákaček“ a prolézaček, divadélko, lukostřelba a mnoho dalšího, takže řekl bych ti, pro které byl tento den určen zejména, tedy děti, se dobře bavily. Zejména vodní fotbálek v parném počasí vyloženě lákal a děti si ho opravdu užily.

Kdo jste byli, víte sami, kdo ne určitě přijďte příště.

Autor: Jan Hrbáč, Za lepší Hradec, z.s.