„Hrdinové“ proběhli Hradcem

V podstatě již tradiční závod Kilpi Heroes Race se uskutečnil v našem městě v sobotu 8.6.2019. Závodníci vyrazili na 3 různé trasy/kategorie, které byly umístěny zejména v oblasti Mariánských luk a podél řeky Moravice.

Pro děti od 6 do 13 let zde byl připraven dětský závod, s celkovým převýšením 50m a 10 překážkami. O poznání těžší byly kategorie pro dospělé. Ta jednodušší z nich, pokud se tak dá nazvat byla o délce 7km s celkovým převýšením 250m a 30 překážkami. Pro ty nejodvážnější pak byla nachystána nejtěžší trať, kde závodníci museli oproti předchozí kategorii absolvovat o 5km více, čekalo je o 400 výškových metrů více a dalších 10 překážek k tomu. Co dodat, čísla hovoří za vše :-).

Slogan závodu „V každém z nás dřímá hrdina“ je určitě marketingově zajímavý, myslím si Však, že hrdinou bych nazval někoho jiného. Jedním dechem Však dodám, že beze sporu tito závodníci zasluhují obdiv za odhodlání závodit, za svůj sportovní výkon, a to jak fyzický, tak psychický.

Nezbývá než popřát pořadatelům úspěch do dalších ročníků, hodně závodníků a jim pevné zdraví a chuť si sáhnout na hranice svých fyzických možností zase za rok.

Pokud se chcete podívat na výsledkové listiny, nebo si zjistit o závodu více, můžete zde: www.heroesradce.cz

Autor: Jan Hrbáč, Za lepší Hradec, z.s.

Autorka fotografií: Iva Žídková (děkujeme :-))