Za rozhledem na Šibenici

Možná si říkáte, že je to docela zvláštní, ale nebojte, nejde o nic strašného. Jde o název nové rozhledny, která byla zbudována na kopci, kterému se od pradávna říká Na Šibenici. A také o první článek, který snad podpoří další a zajímavější články či tipy na výlety od nás „Hradečáků“ :-).

Rozhledna Šibenice se začala stavět v loňském roce a letos byla otevřena veřejnosti. Má připomínat plánovanou tvrz Šibenice, která ale nebyla nikdy vystavěna. Svým provedením a tvarem opravdu připomíná pevnosti, které se před druhou světovou válkou stavěly jako obranné a měly tvořit ucelenou linii. Více informací o historii nejen tohoto místa, ale také dalších částí této obranné linie se dozvíte na informačních panelech, které jsou umístěny uvnitř rozhledny.

Zatím co se Vy můžete vzdělávat, děti si mohou užít na prolézačkách, které ne náhodou připomínají vojenské cvičiště. Společně pak můžete vystoupat na 12m vysokou věž, ze které je krásný výhled do širokého okolí, a to opravdu všemi směry.

Rozhledna Šibenice se ncahází nedaleko obce Stěbořice část Březová, od které je také nejlepší příjezd. Takže se vyloženě nabízí výlet třeba do blízkého arboreta v Novém Dvoře se zastávkou na Šibenici :-). Více informací naleznete také zde.

Přejeme hezké zážitky

Autor: Jan Hrbáč, Za lepší Hradec, z.s.