Výzva – starejme se o naše cesty!

Již jako zastupitel jsem mnohokrát řešil špatný stav některých komiunikací v našem městě a přilehlých obcích. Logicky, aut přibývá a s tím rostou požadavky na kvalitní komunikace. Velice jsem se tenkrát, a nejen já, podivoval nad minimálním využíváním asfaltovacího stroje, který mají Technické služby města Hradec nad Moravicí k dispozici, ale v podstatě jej nevyužívají.

Nějaký čas od začátku jara, kdy se mohou silnice opravovat již utekl a já s mírným zklamáním sleduji, že Technické služby nekonají a ani pan Celta, jako dlouhodletý ředitel, který by již mohl znát tento stav z dřívějška a řešit jej nevivíjí tímto směrem žádnou aktivitu. Pokud se tak neděje je právě zřizovatel TS, město Hradec nad Moravicí tím správným, kdo by měl tlačit Technické služby k činnosti.

Nehovořím zde o situaci, kdy je potřeba kompletní rekonstrukce, které se postupně naštěstí realizují. Hovořím zde o situaci, kdy je potřeba zaasfaltovat několik děr, které vadí, jsou nebezpečné. Samozřejmě je to důležité pro prevenci, nepočkat až se cesta rozpadne, ale údržbou a opravami její životnost prodloužit.

Prosím tedy všechny čtenáře www.hradecinfo.cz, aby nám zaslali fotografie děr, propadlin či poškození komunikací v místě jejich bydliště s popisem, kde se místo nachází, případně ještě lépe s označením místa v mapě, nebo třeba se souřadnicemi. Zašlete je prosím ideálně na e-mail info@hradecinfo.cz (abychom mohli vše jednoduše zkompletovat), případně zveřejněte na facebookovém profilu našeho serveru.

Naším cílem není jen kritizovat, ale poskytnout ucelenou informaci (mapu, tabulku) o stavu komunikací s pomocí Vás občanů tak, aby mohly Technické služby konat, když to bohužel zatím neuměly samy.

Děkuji předem všem za jejich čas a příspěvky, které věřím pomohou k rychlejší opravě komunikací.

Autor: Jan Hrbáč, Za lepší Hradec, z.s.