Buďme všichni „V OBRAZE“

Vedení našeho města spolu se zaměstnanci úřadu začalo již od svého zvolení pracovat na sjednocení propagačního „obrazu“ města. Prvním krokem byla grafická úprava Hradeckých novin, následně přibyl Kulturní přehled a pak ve stejném grafickém vzezření také nové webové stránky města. To vše by mělo znamenat zlepšení informovanosti občanů, to ale samozřejmě ukáže až čas, zda se záměr povedl.

Posledním, kdo přibyl do této „rodiny“ je aplikace „V OBRAZE“ pro chytré mobilní telefony. Ta přináší našim občanům přehled o veškerém dění v našem městě, tedy pokud je tato informace zveřejněna na webu automaticky se přenáší do aplikace a ta uživatele informuje o novinkách.

Aplikaci jsem několik dní testoval a musím říct, že mne příjemně překvapila. Přidání sledovaného města/obce (ano lze sledovat více obcí najednou), filtrování zpráv a celkové ovládání je velice intuitivní

Samotná aplikace je rozdělena do 4 sekcí, respektive lze filtrovat tyto oblasti: zprávy, akce, úřední deska a galerie.

Takto aplikace vypadá. V tuto chvíli se Vám zobrazují všechny čtyři skupiny událostí.

Pokud však chcete vidět konkrétní skupinu, jednoduše „odznačíte“ ťuknutím skupiny, které vidět nechcete. Zpět je přidáte jednoduše, opět stačí klepnout na danou skupinu událostí a ta se přidá do přehledu.

Zde je zaznačena pouze skupina „Úřední deska“, ostatní se nezobrazují.

Po kliknutí na konkrétní zprávu si můžete prohlédnout její plnohodnotnou podobu, případně odkazem pod textem přejít na její zdroj přímo na web města.

Detail zprávy v aplikaci V OBRAZE.

Jedná se tedy o další krok směrem k lepší informovanosti občanů a myslím si, že zejména dnes v době „internetové“ je to krok správným směrem, zejména k těm uživatelům, kteří jsou „on-line“ a berou tento typ komunikace jako standard.

Samozřejmě, že sebelepší web nebo aplikace nemůže sama o sobě nic dokázat, základem je, aby byla aktuální a plná informací. To je již ale na úřednících města. Jak jsem psal výše, čas ukáže.

Autor: Jan Hrbáč, Za lepší Hradec, z.s.

Další informace naleznete ve videu níže, případně ZDE.

Vysvětlující video k aplikaci „V OBRAZE“