Malá tenistka z Hradce opět ovládla turnaje mladších žákyň :: Hradec nad Moravicí - zpravodajský server

Publikováno: 10.9.2014

Od posledního vítězství v Havířově (12.7.2014), o kterém jsme Vás před časem informovali, pokračuje mladší žačka devítiletá Vanesa Šulcová (12/2004) z Hradce nad Moravicí v nastartovaných úspěších. Ve dnech 26.-28.7.2014 se zúčastnila turnaje v Hlučíně, kde se probojovala mezi 11-ti tenistkami až do finále. V nalosovaném pavouku se nejdříve utkala s o dva roky starší Lucií Skupníkovou (2002), nad níž zvítězila 6:0, 6:1. Dále přetlačila Evu Zubkovou (2002) 6:1, 6:3 a v semifinále se utkala s dvanáctiletou Monikou Vaškovou, která ji pustila do finále skórem 6:4, 6:0. Ve finále však více sil zbývalo Natalii Plankové (2003), a tak si Vanesa odnesla stříbrný pohár.

O týden později jela Vaneska vyhrát turnaj do Ostravy. Ve dnech 02.-04.08.2014 se utkalo dalších 13 mladších žákyň, z nichž čelily svěřenkyni Zuzany Ondráškové tyto: Tereza Sikorová (2004) 6:1, 6:3, Kristýna Dobiášová (2003) 6:4, 6:3, Adriana Adamusová (2002) 6:1, 6:4 a ve finále Eva Zemanová (2002) 6:3, 6:1. Zlato bylo doma.

Po zasloužené dovolené si následně Vaneska zajela pro svůj další triumf do Hranic na Moravě. Od 23. do 25. srpna tu probíhalo klání 11-ti bojovnic. Nejprve los ukázal na Lucii Kočnarovou (2004), s níž si Vaneska poradila v celku lehce – 6:0, 6:1, v dalším utkání však Vaneska první set prohrála s téměř o tři roky starší Terezou Petrášovou (2002) 6:7. Druhý set obrátila ve svůj prospěch 6:3 a v supertiebreaku pak celkově vítězství úspěšně potvrdila. O postup do finále pak bojovala s Míšou Šandovou (2003), kterou zdolala 6:3, 6:3, aby následně nepustila zlato Barboře Fukalové (2002) po setech 7:6 a 6:2.

Její tréninkové úsilí pak nedalo dlouho čekat na další úspěch, a to na turnaji ve Frýdku – Místku hned následující víkend. V sobotu 30.8. se přihlásilo 30 děvčat, z nichž si Vanesa vylosovala na začátek Kláru Rozbrojovou (2003). Zápas měl hladký průběh a Vaneska si pohlídala stav 6:0 a 6:0, aby postoupila do dalšího kola, kde na ni čekala v systému první nasazená Hana Tomečková (2002). Po prohraném prvním setu v tiebreaku se již druhý set vyvíjel pro Vanesu bez větších problémů s výsledkem 6:2 a do čtvrtfinále prošla díky vítězství v supertiebreaku. Neděle začínala bojem o semifinále s Jitkou Jemelkovou (2002), v jehož utkání byla znatelná jistá převaha Vanesy, což dokazuje i výsledný stav 6:1, 6:1. Do finále ji však ještě téhož dne nechtěla pustit domácí hráčka Nella Ondroušková (2003), s níž svedla těžký boj 7:5, 6:7, ale supertiebreak 10:5 rozhodl. Finále Vanesku nemine.

Dopoledne v pondělí 1.9. počasí tenisu nepřálo a za neustálého mrholení proběhlo finálové klání dvou děvčat ročníku 2004 Vanesy Šulcové a Terezy Křenkové. Ačkoliv se Vanese nepodařilo do zápasu vstoupit dobře a v prvním setu prohrávala 1:5, podařilo se jí stav otočit a první set uzavřít vítězstvím 7:5. Druhý set pak skončil 6:4 a nejmladší účastnice turnaje z Hradce nad Moravicí opět turnaj ovládla a nad hlavu pozvedla zlatý pohár.

Aby to nebylo málo, zlato si odnesla i za čtyřhru. V neděli bylo na tomto turnaji zahájeno také utkání čtyřher ml. žákyň a Vanesa Šulcová se spoluhráčkou Laurou Kubačákovou (také 2004) nastoupily v prvním kole proti Mrowiecové-Chlopčíkové, které zdolaly 6:2, 6:3 a ještě téhož dne se jim podařilo porazit dvojku Dedková-Gaňová 6:2, 6:4.

V deštivém pondělí ještě zvládly Laura s Vanesou porazit v semifinále čtyřhry pár Dostálová-Mašková stavem 6:2, 6:4, aby v těžkém finále zabojovaly o každý set v tiebreaku proti Ondrouškové-Tomečkové. Byť se musely uprostřed zápasu z důvodu silného deště přesunout do haly a dohrát tam, zápas se jim vydařil a první místo patřilo dvojce Šulcová-Kubačáková.

Správnost a pravdivost údajů si lze ověřit na oficiálním webu Českého tenisového svazu www.cztenis.cz.

Autorka textu: Lenka Šulcová

Autor fotografií: Daniel Šulc

Fotogalerie: Malá tenistka z Hradce opět ovládla turnaje mladších žákyň